Секс во бракот: Која е вашата поза?

Начинот на кој му пристапувате на сексот во бракот кажува многу за вашата врска со партнерот и за тоа врз каков тип на емоции се базира заедницата.

Мисионерска поза - стабилен брак

Паровите кои ја практикуваат оваа поза веќе долго време се заедно и често запаѓаат во рутина. Тоа не им прави проблем бидејќи на тој начин се чувствуваат удобно и сигурно.

Каубојка за оние кои се уште истражуваат

Оваа поза сугерира на тоа дека овој пар знае да се забавува, има самодоверба и сака да експериментира. Врската им се темели на компромиси и доверба и секој одделно се обидува да ги реши проблемите.

Кучешка поза за либерални парови

Кога двојката најмногу практикува секс во кучешка поза најчесто станува збор за авантуристички пар кој сака да ужива во возбудата. Секогаш се расположени да го зачинат својот сексуален живот и се весели по природа.

Лажичка за емотивци

Мажот и жената кои најмногу се пронаоѓаат во лажичката се посветени еден на друг и освен физичкиот контакт, посветуваат многу и на емоциите. Одлично се разбираат и наместо да имаат само секс, посветено водат љубов.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Најнова изјава на Бранко Црвенковски:
„Државата ни е на раб на длабока провалија !
Но, ако се вратиме ние на власт ќе направиме чекор напред !“
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
Ден на солунските браќа Кирил и Методиј.
Православната црква во 11-от век, во чест на...
1543.- Во Фромборг, во Полска, умре Никола...
1905.- Роден е Михаил Шолохов, еден од...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби