Десетте најдобри еротски филмови

Во денешно време филмовите за возрасни и најдобрите порно филмови нудат сензуалност, сексипилност и жешки стимулации на кревет, на јахта и други места кои не ни можете да ги замислите. Овие десет филмови го содржат сето ова и ги прикажуваат најдобрите еротски задоволства и егзотични телесни уживања.

Начинот на кој се избрани овие филмови, се базира на неколку критериуми. Меѓу нив се личните сексуални фантазии и колку во одреден филм може да се пронајдете. Квалитетот на снимката, музиката, светлината и сцената. Колку тоа што го гледате може да ви предизвика сексуална желба и да ве возбуди до максимум.

И што е најважно дали и жените уживаат да ги гледаат, бидејќи тие се оние кои најчесто имаат одбивност поради тоа што сметаат дека актерките не уживаат во сцената. Во овој потесен избор од десет филмови, глумат најдобрите порно актери, кои со својата изведба можат дефинитивно да ја привлечат и женската популација како публика.

„Behind The Green Door“ е филм од 1972 година во режија на Џим и Арти Мичел, познати како Mitchell Bros. Ова е деби филм за Мерилин Чемберс, која е дел од почетокот на новата ера на сексуалната утопија во филмовите.

„House of Dreams“ е најдобриот филм на режисерот Ендру Блејк каде се прикажани најдобрите еротски сцени на сексуално задоволство. Овој филм ги стимулира сетилата со изобилството на сексуални сцени и е еден од најелегантните еротски филмови снимени до сега.

„Insatiable“ е филм каде повторно се појавува огнената и дива Мерилин Чемберс, во режија на Годфри Даниелс. Нејзината прекрасна изведба продолжува и во филмовите „Insatiable II“ и „Up and Coming“.

„Marriage and Other 4 Letter Words“ е филм каде е користена софистицирана технологија за подобар ефект на сцените. Тука се опфатени повеќе проблеми во бракот како неверството и страв од непознатото. Може да се почувствува сензуалната привлечност уште од првата средба на паровите. Снимен е од професионалци кои претходно имаат работено на телевизиски реклами и е во режија на Рик Робинсон.

„The Opening of Misty Beethoven“ е еден од најдобрите филмови гледано во интернационални рамки. Прикажани се одлични секс сцени каде актерите успеваат да ја загреат атмосферата. Снимен е во 1976 година во режија на Хенри Парис.

„The Private Afternoons of Pamela Mann“ е исто така во режија на Хенри Парис, кој со овој филм докажа дека и порно филмовите можат да го имаат Холивудскиот квалитет на продукција. Овие сцени се едни од најубавите сцени снимени во некој еротски филм.

„Shock“ е филм со специјални ефекти и добро одбрана музика, кои го прават сексот во сцените да изгледа неверојатно. Овој филм на Мајкл Нин од 1996 година, е право ремек дело и се надоврзува на Latex. Со него се поставија стандардите за идната видео продукција за возрасни.

„Taboo I“ е филм за различните семејни врски, во режија на Кирди Стивенс во 1980 година. Прикажани се сцени на инцест меѓу мајка и син, оргии со сопругот и секретарката и уште безброј други жешки секс сцени.

„Talk Dirty To Me I“ е филм на Антони Спинели и е еден од најдобрите филмови направен во 80-тите. Тука играат едни од најистакнатите порно глумци како Џон Лесли, Ричард Пачеко, Џулиет Андерсон, Џеси Џејмс и Дороти ЛеМеј.

„Three Daughters“ е интригантна феминистичка приказна во режија на Кандида Ројал, за мајка и нејзините три ќерки. Актерките се прикажани во сензуални секс сцени со возбудлива доза на еротика. Ова е дефинитивно филм кој треба да го гледаат жените затоа што нема ништо од грубите сцени, како во останатите филмови за возрасни.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Ведро

17°C
Битола
Ретки облаци
15°C
Охрид
Ретки облаци
17°C
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
 
 
WEBmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Министерството за транспорт и врски соопшти дека e воведена времена измена на режимот на сообраќај на државните патишта во Република Македонија, во период од 01.07 до 31.08. Се...
Верски календар
апостол Матеј. Во прво време Матеј беше цариник или митник во Палестина. Римската држава во тоа време веќе имаше обичај порезите во освоените области да ги дава под закуп без...
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби