Skoda Kodiaq Sportline SUV

Skoda ја претставија најновата варијанта на нивниот нов Kodiaq, наречена Kodiaq Sportline, која нуди нови стилски подобрувања поради кои отскокнува од останатите стандардни верзии од овој SUV модел на Skoda.

Предната радијаторска решетка, шините на покривот, ретровизорите и рабовите на страничните прозорци се со црн финиш, додека задниот прозорец како и прозорците кај патниците се затемнети. Како стандардна понуда доаѓаат 19 инчни алуминиумски бандажи, а како дополнителна опција ќе се нудат и поголеми, 20 инчни.

Во внатрешноста тапацирот со Алкантара штоф ќе биде стандарден, како и кожниот волат и алуминиумските педали. Спортскиот стил на кокпитот продолжува и на шоферскиот дисплеј, на кој има G-Force мерач.

Во стандардната понуда кај Sportline моделот се вклучени: прилагодливо LED амбиентално осветлување, тачскрин infotainment систем, како и пакет за асистирање на возачот кој вклучува асистенција при закачена приколка, детекција на слепа точка, асистенција при паркирање со помош на камери, како и автономно кочење во итни случаи. Како опција ќе биде понудена адаптивна контрола на динамичката шасија, која вклучува и спортско нагодување на амортизерите.

Изборот на мотори го дели со скоро претставениот модел Kodiaq Scout – понудени ќе бидат 1.4 литарски бензинец од 150 коњски сили, како и 2.0 литарска верзија од 180, како и два 2.0 литарски TDI дизел мотори од 150 и 190 коњски сили. Стандардна опција ќе биде погонот на сите тркала.

Како и новата Scout варијанта, и Sportline ќе дебитира на Geneva Motor Show во март, кога ќе се знаат повеќе детали, како и цените.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Невработена службеничка го прашува директорот:
- Кои се условите да станам ваша секретарка?
- Многу едноставни: сакаш или не сакаш?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска...
Верски календар
маченици Теренциј, Африкан, Максим, Помпиј и други. Во првите три векови од христијанството, едно од најголемите прогонства се случи во времето на императорот Декиј, иако овој...
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на книгата и авторското...
1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир,...
1616.- Во Мадрид умре Мигуел де Сервантес,...
1792.- Создадена е француската химна "Марселеза"...