Новиот Mitsubishi Lancer ќе се прероди како кросовер

Mitsubishi работат на радикално враќање на моделот Lancer во форма на кросовер кој ќе биде ривал на сè од Ford Focus па до Toyoa C-HR.

Бритон Тревор Ман, новиот директор на компанијата, и главниот дизајнер Цунехиро Кунимото веќе почнале да работат на наследниците на сите сегашни SUV модели на Mitsubishi, како и на нова генерација на малечки автомобили и Lancer.

Во екслузивна изјава за Auto Express, Ман открил дека правецот во кој ќе се движи дизајнот на новиот Laner e скоро финализиран и дека на тој модел заедно со Pajero ќе биде работено откога ќе бидат заменети моделите ASX, Outlander и Triton.

Компанијата најверојатно ќе го базира овој модел на последната еволуција на CMF C/D платформата на алијансата која ги вклучува Renault и Nissan, и дека е возможно дизајнерскиот правец на концептот e-Evolution кој беше прикажан на минатогодишниот саем на автомобили во Токио да еволуира во форма на новиот Lancer, кој ќе има потенцијал за погон на сите тркала и прифаќање на хибридните системи на Mitsubishi.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Најнова изјава на Бранко Црвенковски:
„Државата ни е на раб на длабока провалија !
Но, ако се вратиме ние на власт ќе направиме чекор напред !“
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
Ден на солунските браќа Кирил и Методиј.
Православната црква во 11-от век, во чест на...
1543.- Во Фромборг, во Полска, умре Никола...
1905.- Роден е Михаил Шолохов, еден од...