За првпат забележан Audi R8 со фејслифт

Суперавтомобилот Audi R8 за првпат е забележан на неофицијални фотографии со нов фејслифт. Иако голем дел од козметичките промени се маскирани со камуфлажната обвивка, се чини дека Audi ќе ги променат предната решетка и отвори, додека се очекува и мала промена кај фаровите.

Тест моделот забележан на фотографиите се чини дека е базиран на постоечкиот R8 V10 Plus, со идентичните двобојни странични елементи и задниот јаглероден спојлер. На задниот дел, најприметна промена се издувните цевки кои имаат овална форма како оние на RS изданијата на Audi.

Се очекува новиот R8 да биде понуден со сегашниот 5.2 литарски V10 мотор, како и со V8 хибридно издание, покрај она со V6 мотор.

Шест цилиндричната верзија би го имала моторот од последните RS 4 и RS 5 модели, додека хибридниот V8 најверојатно ќе ја има истата конфигурација со електрифицирана задна оска која сега ја користи Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid, која создава над 680 коњски сили и 850Nm вртежен момент.

Кога R8 ќе биде комплетно заменет со најновото издание во 2021-ва, постои шанса класичните мотори да бидат заменети со комплетно електрични, што на Audi ќе им овозможи да имаат електричен модел кој ќе му парира на plug-in BMW i8.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...