Паметни дигитални регистарски таблички за автомобили

Компанијата Reviver Auto кај одредени дилери на автомобили во Калифорнија нуди дигитални регистарски таблички наречени Rplate со големина на стандардните, но кои наликуваат на iPad, а чинат исто колку него - $699 за инсталација и $7 месечни трошоци.Што нуди оваа скапа високо-технолошка табличка во поглед на обичната?

Како прво, автоматски го регистрира возилото – нема веќе потреба за обнова преку онлајн сервисот и додавање на нова лепенка на табличката. Локацијата на возилото може да се следи доколку е украдено, а може и да се персонализира изгледот на информациите кои ги прикажува.Rplate може и автоматски да наплатува патарини и паркинг како и да прикажува информации важни за останатите возачи (на пример кога полицијата трага по некое возило, неговиот опис е испишан на табличката за доколку некој го забележи да се јави). За жал може да биде и цел на хакерски напади во иднина бидејќи за да ги плаќа овие работи, најверојатно ќе мора да има некаков пристап до информациите поврзани со вашата банкарска сметка или картички.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој му кажува на малиот Трпе дека сите возрасни имаат некакви тајни и можеш лесно да ги уценуваш - само му кажуваш "Јас знам се" и готово.
Се прибира малиот Трпе дома и и вика...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини,...
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...