Toyota C-HR моделот подновен за 2018

Toyota ја подновија линијата на C-HR кросовер модели со додавање на нов трим наречен Design, кој е постилска и покомфорна алтернатива на изданието Icon.Во стандардната опрема спаѓаат 18-инчните алуминиумски бандажи и новата Cyan Blue боја, како и останатата која доаѓа со Icon тримот плус задно затемнето стакло, амбиентално осветлување на кабината, Touch 2 infotainment системот на Toyoта со вградена навигација, предни и задни сензори за паркирање, како и полу-автономна асистенција при паркирањето. Комфорот на овој модел е зголемен со седишта на загревање и поддршка за рбетот која може да се нагодува електронски.

C-HR Design ќе биде на располагање со двата популарни мотори – 1.8 литарскиот хибриден од 125 коњски сили, како и помалиот 1.2 литарски турбо од 115 коњски сили.

Новата Cyan Blue боја ќе биде овозможена на сите тримови на C-HR, чии спецификации се исто така подобрени. Така, C-HR Excel ќе добие LED задни светла и тапацир од црна кожа, Dynamic ќе има 18-инчни алуминиумски бандажи во мат црна боја, тапацир од црн материјал со сребрен трим на командната табла, како и опционален кожен тапацир со врвен аудио систем на JBL.

C-HR Icon, пак, како опција ќе го добие Tech Pack пакетот кој вклучува систем за надгледување на мртвата точка, систем за менување ленти со асистенција на управувањето, како и ретровизори кои ќе се превиткуваат автоматски.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...