2019 Peugeot 208 GТi ќе биде понуден и во електрична варијанта

Покрај регуларните бензински варијанти, новата генерација на ова супермини кое треба да се појави на пазарот идната година ќе биде понудена и во комплетно електрична варијанта.Peugeot се подготвуваат да ја претстават сосема новата верзија на 208 Gтi следната пролет на Geneva Motor Show, а ќе биде изградена на новата CMP (Common Modular Platform) архитектура која нуди многу подобрена ефикасност, поефтини продукциски трошоци и можност за комплетно електрични варијанти.

Директорот на компанијата, Жан-Пјер Импарато за Auto Express изјавил дека кога новата 208-ка ќе биде претставена во целост во март, ќе ја содржи најновата верзија на i-Cockpit на Peugeot и ќе ги има трим нивоата како GT-Line, GT, и GТi, бидејќи тој не сака да постои никаква разлика помеѓу електричните и бензински модели во поглед на изборот.Тој смета дека нудењето на моделот 208 со разновиден избор на мотори е поважно отколку произведување на модели кои би биле исклучиво електрични, како што тоа го имаат направено ривалите Renault со моделот ZOE, кој се продава покрај конвенционалното Clio.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...