Тизер слики од 2018 Volkswagen T-Cross SUV

Ова се првите тизер слики од VW T-Cross “бебешкиот“ SUV кој, меѓу другите, ќе биде ривал на Citroen C3 Aircross, и во целост ќе биде претставен на Paris Motor Show во септември.T-Cross ќе игра голема улога во агресивното претставување на SUV модели на VW, и ќе го користи новото Polo како основа на неговиот дизајн, но ќе има поголеми пропорции.
Ќе биде изграден врз MQB платформата (која се користи на сите модели на VW, од Polo па до Passat saloon), што значи дека ќе биде понуден со голем избор од бензински и дизел мотори, како и можност за Plug-in хибридна технологија.

Основниот модел ќе биде базиран на новиот 1.0 литарски турбо 3-цилиндричен мотор на VW, со моќност од 76 до 116 коњски сили, кој ќе доаѓа со 6-брзински мануелен менувач, како и автоматски кај поскапите варијанти.

Постои можност и за GTI верзија, во која би бил вграден новиот 2.0 литарски турбо мотор од 200 коњски сили од најновиот Polo GTI.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.