Aston Martin Varekai SUV

Првиот SUV на Аston најверојатно ќе се вика Varekai, а неговото неофицијално претставување се очекува при крајот на годинава.

Лимитиран број купувачи биле поканети да го погледнат завршениот модел, кој беше прикажан во форма на концептот DBX со 3 врати на Geneva Motor Show 2015, кој сега е трансформиран во модел со 5 врати кој во продажба треба да се појави во 2019.Сајмон Спрул, потпретседателот и директорот за маркетинг на Aston Martin, изјавил дека моментално работат на создавањето на првите прототипи на база на DBX концептот, и дека за разлика од него кој беше футуристичко комплетно електрично возило со погон на сите тркала, финалниот продукциски модел ќе биде лансиран со бензински мотор како единствена опција. Сепак, електричниот погон се смета за реалистична опција која е возможно да биде имплементирана во иднина.

Varekai ќе се изработува рачно и ќе биде ривал на Bentley Bentayga, Porsche Cayenne, Lamborghini Urus и Maserati Levante.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.