Ferrari 488 Pista Spider кабриолет

Ferrari ја претставија кабриолет верзијата на нивниот 488 Pista супреавтомобил.

Ferrari 488 Pista Spider ги има тркачки фокусираните перформанси на 488 Pista coupe моделот, но „спакувани“ во кабриолет конфигурација која воедно е 50-тиот кабриолет модел на Ferrari креиран во историјата на оваа компанија.Како и моделот со цврст кров, во Pista Spider е вграден 3.9 литарски twin-turbo V8 мотор од 720 коњски сили и 770Nm вртежен момент, кој овозможува забрзување од 0-100км/ч. За 2.85 секунди и максимална брзина од 340км/ч.

Од купето се превземени и компонентите за кочење и управување, како што се the "Ferrari Dynamic Enhancer" софтверот кој користи интервенции врз сопирачките за да овозможи поагилна контрола на автомобилот.Автомобилот тежи 1380kg, за 100kg. потежок од купе верзијата поради механизмот за отворање и затварање на кровот.

Ентериерот има алуминиумски и плочи од јаглеродни влакна наместо патосници, а ќе биде лансиран со нови 20-инчни тркала со дијамантски финиш. Од Ferarri на оние со доволно длабок џеб нудат и бандажи изработени од јаглеродни влакна кои се 20% полесни од обичните.

Цената ќе му биде околу 300 000 евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е тоа автокефална жена?
- Тоа е жена која си ги прави кејфовите во кола.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на дијабетесот
565.- Умре византискиот цар Јустинијан I ...
1263.- Умре Александар Невски, новгородски кнез,...
1533.- Шпанските освојувачи под командата на...