Mercedes го претстави моделот AMG A 35

Mercedes го претставија моделот AMG A 35 кој официјално ќе дебитира следниот месец на Paris Motor Show.

AMG A 35 е ривал на Audi S3 и VW Golf R, и е „загревање“ за AMG A 45 кој ќе биде уште помоќен а ќе биде претставен следната година.Возилото има фиксен заден спојлер, 18-инчни алуминиумски бандажи, како и нови предни и задни браници со големи отвори за воздух.

Моторот е последниот 2.0 литарски 4-цилиндричен турбо бензински мотор, кој е модифициран за да се користи во AMG моделите, а има моќност од 305 коњски сили и 400Nm вртежен момент. Погонот е 4MATIC (на сите тркала), менувачот 7-брзински автоматски.Сето ова му овозможува забрзување од 0-100км/ч. за 4.7 секунди, и максимална брзина ограничена на 250км/ч.

Ентериерот е идентичен на стандардниот од A-Class хечбек моделите, со неколку AMG подобрувања како кожните седишта од рачно изработена кожа, дигитална AMG инструмент табла, и AMG волан. Тука е и MBUX infotainment системот може да се контролира со глас или допир.

Mercedes-AMG A 35 во продажба ќе се појави во октомври по цена од околу 40 000 евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...