Audi SQ2 SUV претставен во целост

Audi официјално го претставија новиот SQ2 SUV пред неговото деби на Paris Motor Show.

Тој го користи 2.0 литарскиот, 4-цилиндричен мотор од Volkswagen Golf R со моќност од 300 коњски сили, а има quattro погон на сите тркала кој му помага да забрзува од 0-100км/ч. за 4.8 секунди, со максимална брзина ограничена на 250 км/ч.Визуелно, SQ2 е сличен со стандардната Q2 S серија. Новата предна решетка сега ја има уникатната формација со 8 вертикални шипки, додека новиот преден сплитер и отвори за воздух му даваат поспортски изглед. Сите модели ќе имаат LED фарови напред и назад, покрај спојлерот на кровот. Купувачите ќе имаат избор од 10 бои за каросеријата, како и од 18 или 19-инчни бандажи.

Внатре, сите модели ќе имаат стандардни спортски седишта и алуминиумски трим, со педали направени од нерѓосувачки челик. Останатата стандардна опрема вклучува централен наслон за рацете, контрола на климата и мултифункционален волан. Како дел од Technology пакетот на располагање ќе биде Virtual Cockpit-от на Audi со дигитални брзиномери и HUD дисплеј.

Подоцна може да се појави и помоќен модел со 4-цилиндричниот мотор од 400 коњски сили од моделот RS3, кој би го носел беџот RS Q2.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....