Што сè ќе има на 2018 Los Angeles Auto Show?

Производителите на автомобили ќе ја испратат 2018-та на крајот на овој месец на Los Angeles Auto Show, кој е еден од најстарите саеми на автомобили - првиот бил одржан во 1907.

Овогодинешниот саем започнува на 28-ми ноември и ќе трае до 9-ти декември, а еве кои сè автомобили ќе бидат претставени од неколку производители:

1) AudiОд Audi веќе имаат потврдено дека нов e-tron концепт ќе биде прикажан во Лос Анџелес, чие производство треба да започне во 2020-та

2) BMWНа штандот на BMW ќе има многу за гледање – новиот X7, ривал на Range Rover и најголемиот BMW SUV било кога направен, нов кабриолет од 8 Series, М340i xDrive со 6 цилиндри, како и BMW Vision iNEXT концептот.

3) HyundaiHyundai ќе ги претстават Le Fil Rouge концептот, како и осмоседот Palisade.

4) JeepДеталите во врска со новиот Jeep Gladiator „протекле“ од членовите на интернет форум, според кои тој ќе има 3.6 литарски V6 мотор од 290 коњски сили, лесни алуминиумски панели и капацитет за влечење од 3.5 тона.

5) KiaНовиот Kia Soul ќе дебитира во Лос Анџелес пред да се појави во продажба во 2019-та.

6) MazdaMazda ќе ја претстават новата, 4-та генерација на Mazda 3, кои ќе бидат првите модели кои ќе ја користат новата Skyactiv-X технологија за мотори на компанијата.

7) PorscheИако повеќето скорешни вести поврзани со Porsche се однесуваат на електрификацијата на овој бренд со моделот Taycan, во Лос Анџелес ќе биде претставена нова варијанта на 911 – најновото поглавје во 45-годишната еволуција на овој  модел.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...