Новиот Bentley Continental GT кабриолет во продажба на пролет

Новиот Bentley Continental GT кабриолет е третата генерација на овој модел, а во продажба треба да се појави на пролет по цена од 194 200 евра.

Изгледот му е скоро идентичен со оној од купе моделот, со тоа што предните тркала се поставени малку понапред.Новиот кров е на располагање во 7 бои, а за да се отвори му се потребни 19 секунди при брзини до 50км/ч. Поради просторот за неговото складирање, малку е намалена практичноста на автомобилот бидејќи багажникот е намален на 235 литри, во споредба со 358-те литри од купе варијантата.

Новиот кров има и подобра изолација, па така новиот GTC е 3 децибели потивок од претходниот.Внатрешноста му е слична како онаа од купето, со одредени дополнувања за задржување на комфорот без разлика дали кровот е отворен или затворен. Подобрените грејачи за врат дуваат топол воздух потивко отколку претходно, а сега има и грејачи и во седиштата и во наслоните за рацете.

Моторот ќе биде 6.0 литарски W12 со моќност од 635 коњски сили и 900Nm вртежен момент, што ќе овозможува забрзување од 0-100км/ч. за 3.7 секунди и максимална брзина од 333км/ч. Подоцна ќе се појави и верзија со V8 мотор.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...