Geely FY11 SUV купе

Geely, кинескиот авто гигант и сопственик на компанијата Volvo, го претстави новиот купе SUV модел базиран на најмалечкиот SUV на Volvo, моделот XC40.

Носејќи ја шифрата FY11, ова е трет модел најавен за годинава од Geely.FY11 е изграден врз CMA платформата од XC40, и ќе биде напојуван со истиот 2.0 литарски 4-цилиндричен турбо бензински мотор од Volvo XC40 T5, со моќност од 238 коњски сили и 350Nm вртежен момент.

Комплетните спецификации на FY11 не се објавени, но бидејќи не се разликува премногу од XC40 T5 се очекува перформансите да му се слични – забрзување од 0-100км/ч. за околу 6 секунди, максимална брзина од 225км/ч, потрошувачка од 17км/л., и CO2 емисии од околу 160г/км.Кинескиот производител вели дека ќе биде понуден избор од погон само на предните или на сите тркала, што сугерира дека е можно да бидат користени и погоните на послабите XC40 T3 и D3 модели.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...