2020 Mercedes E-Class фотографиран на тестирање

2020 Mercedes E-Class е повторно фотографиран овој пат во конвенционална салон (не караван) варијанта, а на сликите се забележува дека фејслифтот ќе има слична структура како подновените модели C-Class од минатата година.Предните фарови најверојатно ќе ја имаат препознатливата форма на „светлосни веѓи“ од скорешните модели на Mercedes како CLS и А-Class, а подновен ќе биде и предниот браник.

Промените во ентериерот нема да бидат големи и најверојатно ќе се лимитирани на infotainment системот – ќе биде вградена последната верзија на MBUX системот со нов кориснички интерфејс, вграден “Hey Mercedes” асистент кој ќе се активира со гласовни команди, како и нов волан.Не се очекува драстична промена и во понудата на моторите, освен повеќе електрифицирани опции. AMG варијантите – 6-цилиндричниот AMG 43 или V8 AMG 63 се очекува да имаат мотори со поголема моќност.

Официјалното претставување на новите E-Class модели се очекува во следните 12 месеци, пред да се појави во продажба на почетокот на 2020.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд известува дека на ден 19.08.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален...
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...