Audi RS6 Avant на неофицијални фотографии

Новиот Audi RS6 Avant е забележан на неофицијални фотографии за време на неговото тестирање на стазата Нурбургринг, а најверојатно ќе дебитира оваа година на Frankfurt Motor Show.

Како и сите RS брендирани модели и новиот RS6 ќе добие подновен екстериер, со поагресивен преден браник „позајмен“ од новиот RS7, заден браник со нов дизајн, поголеми алуминиумски бандажи, и др. Стандардната хромирана предна решетка на A6 кај овој модел е заменета со сјајно црна.

Во Audi RS6 Avant најверојатно ќе биде вграден 4.0 литарскиот twin-turbo V8 бензински мотор на VW Group кој го има и во Lamborghini Urus и Bentley Bentayga, а погонот ќе биде Quattro – на сите тркала.Во стандардната форма, овој мотор треба на RS6 да му овозможува моќност од 608 коњски сили, меѓутоа од Audi планираат и помоќна електрифицирана верзија од скоро 710 коњски сили. Доколку таа верзија се појави на пазарот, RS6 би можел да биде најбрзиот караван модел на пазарот, со потенцијално забрзување од 0-100км/ч. за околу 3.5 секунди.

Внатре се очекува новиот RS6 да има спортски кожни седишта и волан, како и последниот infotainment систем на Audi со 10.1 инчен дисплеј, и 12.3 инчна дигитална инструмент табла.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...