Нова лимузина од Citroen во 2021

Citroen се подготвуваат за неконвенционално враќање на Д-сегмент пазарот (каде припаѓаат VW Passat, BMW 3 Series, Audi A4 и др.) со нов електрифициран модел кој најверојатно ќе пристигне до 2021-ва.Овој нов модел би ја користел EMP архитектурата на PSA Group наменета за поголеми возила, која ја користат моделите како Vauxhall/Open Grandland X SUV и Peugeot 508 лимузината, која сега засега поддржува (покрај стандардните) само plug-in хибриден погон, но не и комплетно електричен.

Се дознава дека еволуцијата на EMP архитектурата вклучува и поддршка за комплетно електрични погони и дека ќе биде подготвена на време, пред лансирањето на новиот Citroen модел. Истата платформа ќе се наоѓа и под електричната верзија на Vauxhall/Opel vivaro комбето, кое треба да се појави на пазарот во 2021-ва.Инспирација за овој модел ќе биде Cxperience концептот од 2016 – лимузина со 5 врати и дизајн на задниот дел сличен на хечбек моделите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Мамо, денеска бевме на систематски преглед и излезе дека од триесет женски само една е невина.
- Браво, срце на мајка, злато мое.
- Не бе мамо слушај ме, тоа да ти била...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.