Комплетно електрична Skoda Citigo e iV

Skoda го претстави нивниот прв комплетно електричен модел во форма на нов Citigo e iV, чие производство треба да започне оваа есен, а во продажба да се појави во почетокот на 2020 по цена од под 20 000 евра.Стајлингот на новиот Citigo нема драстично да се промени во споредба со оној од бензинските модели. Единствените промени се во предната решетка која ќе биде во иста боја како автомобилот, предниот браник кој ќе има малку променет дизајн, аеродинамични алуминиумски бандажи и приклучок за полнење на местото на отворот за полнење на гориво.

Внатре, редизајнирана е инструмент таблата, а сите верзии на Citigo eiV ќе доаѓаат со Swing II радио-то на Skoda, систем за асистенција при менување на ленти, и нови онлајн мобилни сервиси кои на корисникот ќе му овозможуваат далечинска интеракција со возилото.Skoda Citigo e iV е напојуван од еден електричен мотор кои ги движи предните тркала и кој е преземен од Volkswagen e-up!, а има моќност од 82 коњски сили, забрзување од 0-100км/ч. за 7.6 секунди, и максимална брзина од 130км/ч. Капацитетот на батеријата е 36.8kWh што овозможува домет од 265km.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е крв пие, вампир не е; лета, а птица не е?

- Веројатно комарец!
- Ама каков комарец! Тоа е *Always Ultra*!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
- Пантификален ден на Светата столица.

1721.- По две децении војување со Шведска, по...
1752.- Умре Александар Скарлати, италијански...
1797.- Французинот Андре Жак Гарнериан прв го...