Dave's Kitchen на Инстаграм: 5 рецепти за најслатките задоволства

Овој последен четврток во октомври ексклузивно за читателите од ИДИВИДИ споделуваме 5 рецепти од кујната на Давор и Dave's Kitchen.

Уживајте во прекрасните рецепти и фотографии.

1. Топло ладно на поинаков начин

Delicious and yummy baked Alaska #daveskitchen #baking #bakedalaska #amazing #foodporn #sugar #sweet #dessert #инстаграмџии

A post shared by Davor Panchevski (@pancevskidavor) on


Рецептот можете да го погледнете тука.

2. Колачиња со чоколадо и ореви

Рецептот можете да го погледнете тука.

3. Американски палачинки со овошје

Рецептот можете да го погледнете тука.

4.Лиснати колачиња со шеќер

Heart shaped cookie ❤

A post shared by Davor Panchevski (@pancevskidavor) on

Рецептот можете да го погледнете тука.

5. Векна со боровница


Рецептот можете да го погледнете тука.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби