Изгубете 5 килограми за само 3 дена

Воената диета е мошне популарна диета која гарантира губење на 5 килограми за само 3 дена.

Се што треба е да се придржувате кон неа и после тие три дена да бидете горди на тоа што сте постигнале.

Ден  1 – Појадок

Појадокот е многу важен оброк во оваа диета бидејќи ќе ви даде многу енергија за да го започнете денот. Од вас се бара да појадувате парче интегрален леб со две лажички путер од кикирики. Доколку сте алергични на кикирики можете овој намаз да го супституирате со намаз од тиква или намаз од грав. Заедно со намазот се препорачува да јадете половина грејпфрут и чаша црно кафе. За жал сето тоа не треба да биде засладено со било каков засладувач. Водата е препорачлива во поголеми количини.

Ден 1 – Ручек

Ручекот е исто така важен оброк во текот на денот. За време на ручекот јадете парче интегрален леб заедно со околу 120 гр. туна без додаток на мајонез. Можете да пиете кафе и вода.

Ден 1 – Вечера

За вечера се препорачува парче месо, она кое најмногу го преферирате- 40 гр.   Во чинијата додадете динстана боранија, средно јаболко, половина банана. За десерт можете да јадете и сладолед.

Ден 2 – Појадок

Исто како и за првиот ден, така и вториот ден можете да имате парче интегрален леб, 1 варено јајце. Чинијата може да биде побогата со половина банана.

Ден 2 – Ручек

За ручек се препорачува  200 гр. несолена урда, 1 варено јајце и 5 крекери.

Ден 2- Вечера

Вечерата започнете ја со 2 виршли. Можете да додадете  2 моркови, 100 гр. динстана брокула и половина банана.Ден 3 – Појадок

Појадокот треба да содржи 5 солени крекери, 1 средно јаболко и парче кашкавал. Пијте кафе или зелен чај.

Ден 3 – Ручек

Овој ручек е прилично мал. Во чинијата треба да имате парче интегрален леб и 1 тврдо сварено јајце.

Ден 3 – Вечера

Во чинијата треба да имате 100 гр. туна , половина банана и топка ванила сладолед.

За да успеете во оваа диета потребно е да не грицкате ништо помеѓу оброците и да се придржувате строго до препораките. Се што ви треба дополнително е 30 минутно пешачење во текот на секој ден.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мажот и го подметнува весникот под нос на жената:
-Прочитај ја оваа статија за рибите, мила.
-Зошто?
-Од нив би можела да научиш како се молчи.
-Прво ти од нив научи како се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1527.- Во Фиренца умре Николо Макијавели,...
1933.- Во Архангелское, кај Москва, умре Клара...
1936.- По повод организираниот штрајк на...
1963.- САД и Советскиот Сојуз постигнаа спогодба...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби