Dave’s Kitchen: Салата со пилешко која ќе ви стане омилена

Со само неколку состојки, ви препорачувам да ја испробате оваа салата, одлична за овој период од годината.

Потребни состојки:

  • 250 гр. испржен стек на скара или грил тава (со мешан сув зеленчук и малку сенф )
  • 100 гр. пченка
  • Неколку листови свежа зелена салата
  • 100 гр. фета сирење
  • Оригано
  • Маслиново масло
  • Сол по вкус
  • Пржени топчиња од компир
  • 1 млад кромид ситно исечкан

Начин на подготовка:

На чинија во која ќе ја послужите салатата наредете неколку листови зелена салата, а веднаш потоа додадете ја пченката. Наредете ги парчињата пилешко месо, фета сирење, млад кромид и топчињата компир. На крајот ставете сол по вкус и маслиново масло.

Добар апетит и забавно готвење!

За повеќе рецепти посетете ја официјалната ФБ страна на Давор, Dave’s Kitchen.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби