Dave’s Kitchen: Веге лазања готова за 40 минути

Многу брза и вкусна идеја за ручек. Освен тоа е и одлична за оние кои не сакаат да консумираат месо.Потребни состојки:

  • 300 гр. кори за лазања
  • 250 мл. неутрална павлака за готвење
  • 400 гр. блитва обарена
  • 200 гр. кашкавал рендан
  • 100 мл. доматен сос
  • Оригано по вкус
  • Маслиново масло

Начин на подготовка:

Во тава во која ќе ја печете лазањата, ставете малку доматен сос за да не се залепат корите. Потоа наредете од корите, па од блитвата и рендан кашкавал. Ставете и малку од неутралната павлака, па повторете ја постапката така што ќе завршите со рендан кашкавал доматен сос и неутрална павлака.

Печете на 180 степени околу 35 минути.

За повеќе рецепти посетете ја официјалната ФБ страна на Давор, Dave’s Kitchen.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби