Dave’s Kitchen: Роденденска трпеза што воодушевува

Како и секоја година, така и оваа Давор од Dave’s Kitchen изненади со прекрасна трпеза по повод својот роденден.

Овој пат имавме можност да вкусиме цвекло крем салата, домашни кифлички, овошен пунч, сочно пилешко во сос од лимон, мини тартови и се разбира превкусна Шварцвалд торта. На трпезата доминираше бело цвеќе со модернистички твист на нежно виолетова боја од свежо набраната лаванда.

Како изгледаше мал дел од роденденската забава погледете во прилог, а во наредните денови очекувајте ги и рецептите од сето она што можеше да се најде на оваа трпеза.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби