БИДЕТЕ ВО ТРЕНД

Кои модни трендови нѐ очекуваат во 2017, а кои од 2016 ќе ги заборавиме?

Со крајот на годината едно модно поглавје се затвора, а друго се отвара. Изминатата 2016 година, беше една од најдобрите години за стрит стајл модата, а изгледа дека и идната година ќе продолжат да се развиваат тие трендови. На некои е време да им кажеме довидување, а други да ги пречекаме.

Модни трендови со кои ќе се збогуваме

КорсетиОва парче облека беше голема појава уште на почетокот на 2000-те години. Ги гледавме и на црвениот тепих и во медиумите. Но, изгледа дека доста ни е од нив.

Тесни фармеркиВеќе сѐ повеќе се застапени широките модели на фармерки, а оние тесните полека но сигурно си заминуваат од модниот свет.

Слатко и романтичноСледната година ќе дојде до реинтерпретација на овој стил. Нема да се носат романтични парчиња облека, туку ќе се наметнува оној стил за кој не е потребно премногу размислување.

Потпетици над 10смВисоките потпетици полека, но сигурно стануваат застарени модели и сѐ повеќе се изработуваат штикли и чизми со пониски пети.

Класични патикиАко имате бели класични патики, време е да ги заборавите. Веќе нема да бидат во мода.

Модни трендови кои ќе ги пречекаме во 2017 година

Дезен со линииОвој тренд едноставно не старее. Постојано е во мода, а веќе може да го видиме и на различни маици, џемпери, јакни, па дури и панталони. Ако до сега не сте го носеле, слободно посегнете по некое парче со овој дезен.

Живописни патикиДа, кажавме дека обичните и класични патики веќе се досадни, па време е да им дадете шанса на оние шарените. Купете црвени, зелени, жолти, сини.. какви и да земете, нема да погрешите.

Принтови инспирирани од уметностаМодните писти се исполнети со принтови инспирирани од уметниците. Бидете во мода и набавете си едно вакво парче.

Едноставна елеганцијаОвој тренд е отсекогаш присутен и е многу ценет меѓу тренд-сетерките. Акцентот ќе биде врз спортската облека во комбинација со некои едноставни парчиња облека.

Чевли muleОвие чевли ги носеле нашите мајки и баби, а сега повторно се во мода. Потпетиците кои изгледаат како кломпи на штикла, на големо почнаа да се произведуваат. Бидете во тренд и набавете си еден пар за пролет и лето.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Една жена се жалела и му викала на мажот:
- Доста ми е веќе од се! Синоќа се врати вчера наутро! Ако и вечерва ее вратиш утре, немој денес воопшто да ми се враќаш!!!
Еден маж се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ПРЕНАСОЧУВАЊЕ: На 05.06.2017 година од 17:00 часот сообраќајот по регионалниот пат „Тетово -ГП.Јажинце“ е во...
Верски календар
Овој светител живееше во четвртиот век. За свети Онуфриј инаку не се знаеше ништо се до пред неговата смрт. Тогаш, по Божја промисла, монахот Пафнутиј во пустината се сретна со...
На денешен ден
1822.- Во Берлин умре Ернст Теодор Амадаус...
1920.- Градот Хаг, во Холандија, е избран за...
1984.- Во Париз умре Мишел Фуко, прочуен...
1991.- Ден на државноста на Република Словенија.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби