ПРОМЕНЕТЕ СЕ

Единствената работа која треба да ја направите оваа година според хороскопот

Најверојатно до сега веќе сте го прочитале годишниот хороскоп, па знаете што ви предвидуваат ѕвездите во текот на целата година. Овој пат, за секој знак посебно, ви прикажуваме на што треба да поработите токму во новата година.Овен

Останете прибрани. Сочувајте го својот мир. Немојте да бидете ирационални. Одлуките донесувајте ги мудро, а не наеднаш за да не зажалите подоцна.

Бик

Ставете се себе на прво место, бидејќи го заслужувате тоа. Најдете време за себе и потрудете се да се опуштите со масажа и со јога.

Близнаци

Не го трошете времето на луѓе кои ви изгледаат дека се опуштени. Повеќе време посветете им на вистинските пријатели.

Рак

Верувајте им на своите инстинкти. Сами одлучувајте и немојте да им дозволите на другите да доминираат во вашите животни избори.

Лав

Потребни ви се книги кои ќе ве инспирираат. Пронајдете ги оние кои навистина ќе допрат до вашата душа.

Девица

Оваа година потрудете се да не бидете роб во својата работа. Потребно е да работите „паметно“. Пронајдете ја рамнотежата во вашиот живот. Фирмата нема да исчезне, па не мора толку многу да „се трошите“ на работа.Вага

Понекогаш е во ред да кажете „не“, другите нема да ве осудат поради тоа. Почнете да работите на работи кои ќе ве усреќат и немојте да допуштите обврските да го дефинираат вашето уживање во животот.

Скорпија

Оваа година пронајдете некое ново хоби или активност. Запишете се на некој курс. Потребно ви е да го забавувате вашиот ум.

Стрелец

Не мора да го чувате своето срце така силно. Не дозволувајте од страв да не ви го скршат, да го пропуштите запознавањето на вистинската личност за вас. Ако сте веќе во врска, потрудете се да ја подобрите и поработете на комуникацијата.

Јарец

Ова е година кога треба да го запознаете новиот во вас и да ги проширите границите. Искусете нова авантура, поминете добро време со пријателите и искористете ги сите можности.

Водолија

Потрудете се да пронајдете повеќе време за себе и она што навистина ве интересира. Поминувајте повеќе време сами и немојте постојано да сте опкружени со луѓе. Потребно ви е тоа за вашиот душевен мир и развој.

Риби

Време е да ја покажете вашата креативна страна. Претворете ја својата страст во кариера. Работете нешто што навистина ќе ве инспирира и не дозволувајте желбите на другите да влијаат врз вас.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој црнец од некое афричко племе доаѓа со жена му и неговото новородено дете кај доктор Џоунс и му вика:
'Докторе, имам осум деца и сите се црни како мене, само ова е бело....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Поради сообраќајна незгода на патниот правец Струмица – ГП Ново Село, сообраќајот е во прекин од 45 минути по...
Верски календар
Кирил и Методиј. Овие двајца светители се посебно важни за словенските народи. Родени се во Солун, во деветтиот век, во видно византиско семејство. Свети Кирил кој пред да стане...
На денешен ден
Ден на солунските браќа Кирил и Методиј.
Православната црква во 11-от век, во чест на...
1543.- Во Фромборг, во Полска, умре Никола...
1905.- Роден е Михаил Шолохов, еден од...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби