Кејт Аптон топлес во првиот број на Sports Illustrated за 2017

Конечно го дочекавме првиот број на магазинот Sports Illustrated за 2017 година и тој има дури три насловни фотографии. Да, да, добро прочитавте! Но, тоа е така поради беспрекорниот модел, кој пука од сексапил.Станува збор за Кејт Аптон, по чии облини сите воздивнуваме. Овој пат, магазинот ја прославува различноста на телата и годините, а Кејт може да ја видиме во различни топлес фотографии.Освен неа, своја фотосесија имаа и тенисерката Серена Вилијамс, моделот Ешли Грахам, како и Хантер Мекгрејди.

#SISwim on sale now @si_swimsuit

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

#SISwim @si_swimsuit #body

A post shared by Serena Williams (@serenawilliams) on

🌊@si_swimsuit 2017🌊

A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on

This is a surreal moment for me. You guys I have been bursting to tell you all about this! I want to thank @MJ_Day for an opportunity like this to do the SI model search and for being a force in this industry and everyone at @si_swimsuit for promoting that beauty comes in all shapes and sizes. Beauty is not a number. It has no limits. I have never felt sexier than I did in this shoot. Thank you to @joannegair and team @therealmarissajade and @trendytribals for working your magic on my body. These women painted this suit for 12 hours and I never wanted to take it off. Women, for anyone who has ever felt uncomfortable or insecure because of rolls, or stretch marks, or cellulite, or acne, or felt like you didn't measure up because you weren't represented in the magazines--THIS IS FOR YOU! You are beautiful. You are STRONG. You are powerful and together we need to lift eachother up and inspire one another. There's too much going on on this world to let eachother fall by the wayside. Shot by another incredible woman- @josie_clough amazing sexy beach hair by @adammaclay thank you to my agents @uralucky1 @marissamuscari @ginabaronedirectorofficial @jaimegoldberg_ @wilhelminamodels for being such hard working and dedicated team! We did it ! 😜 #breakingboundaries #siswim

A post shared by Hunter McGrady (@huntermcgrady) on


Убавината не е во бројките. Таа нема ограничување, стои во магазинот. Се согласувате?Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле Трпе и Лео и живееле во Струга. Паднале големи дождови, се излил Црн Дрим и почнал да поплавува. Трпе живеел на 3 спрат, а водата стигнала до 2. Доаѓа Лео со чамец пред...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица -...
Верски календар
На Запад монаштвото се развило многу подоцна отколку на Истокот, а со право за негов основач се смета свети Бенедикт. Овој се родил во 480 година во италијанскиот град Нурсија....
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби