Спас за мажите чија жена заглавила на шопинг

Чекањето на сопругата или девојката која заглавила во продавница, е своевидна траума за секој маж кој не е по шопингот.

Токму затоа еден кинески трговски центар реши да направи нешто во врска со проблемот и да им го олесни чекањето на мажите, воведувајќи специјални кабини за забава.

Global Harbour трговскиот центар во Шангај направи стаклени кабини кои се наменети за мажи кои не сакаат да одат од продавница во продавница додека нивната сакана прави шопинг.

Наместо тоа може да си уживаат во кабина каде што на располагање имаат најразлични ретро видео игри. За сега сервисот е бесплатен, но во иднина е предвидено да се наплаќа и тоа со некоја симболична сума.

Звучи како добра идеја зар не?Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Џемс Бонд седел во кафана со некоја женска и разговарале.
Бонд и рекол:
-Да видиш што саат имам, се можам со него да правам. Ако сакаш можам да видам каква долна облека носиш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Денеска поради штрајк на грчката царинска служба, сообраќајот на ГП „Дојран“ ќе биде во прекин во времето од 5 до 23...
Верски календар
маченици Сергиј и Вакх. Овие двајца беа видни луѓе на дворот на Максимијан. Но, штом Максимијан дозна дека се христијани, својата наклонетост ја претвори во гнев, па ги испрати...
На денешен ден
- Светски ден на авиоконтролорите
1632.- Роден е англискиот архитект Кристофер...
1728.- Пожар уништи поголем дел од Копенхаген.
1784.- Роден е англискиот државник Хенри Џон...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби