Пепелашка не се покори пред изгубената чевличка

Џиџи Хадид  одлучи да ги преземе работите во свои раце и да излезе на модната писта за време на Њујоршката модна недела со една висока потпетица.

Вложувајќи се од себе, успеа да блесне и да ја засени висината на штиклата на едната висока потпетица и својата нога, успешно балансирајќи без ниеден погрешен чекор.

Докажувајќи ги своите умешност и професионалност Џиџи беше принудена да стои на врвот на прстите на својата нога и својата една потпетица.

Малиот инцидент му даде посебен сјај на целото шоу, а одлуката на Џиџи да излезе со една потпетица донесе посебно воодушевување меѓу гледачите.

Русокосата убавица досега на модните писти има прошетано во креации на најголемите имиња во модниот бизнис како што се: Александар Ванг, Версаче и Фенди, но ја имаме видено и во креации на познатиот бренд Викторијас Сикрет.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби