Ова е најпопуларна боја која ја замени безвременската црна

Доколку силно бевте уверени дека црната боја ништо нема да ја замени, згрешивте. Оваа есен е обоена во розовата боја.

Најактуелната нијанса на розовата боја за сезоната е  магента нијансата, која е спој на кралско виолетовата и нежно розевата боја, а ги освои позитивните критики и на познатите личности.

Ако и вие сте дел од оние кои ги следат модните трендови веќе знаете дека оваа сезона се ќе биде во знакот на оваа боја.

Џиџи Хадид е една од оние кои веднаш го прифатија трендот. Таа за промоцијата на очила на VOGUE беше облечена во панталони и палто во розова боја.

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Меланија Трамп исто така е во тек со модните трендови. За својот силен говор во кој ги повика светските лидери да се обединат  за да создадат подобар живот за децата, беше  облечена во Delpozo фустан во магента боја.

Популарната хрватска пејачка Јелена Розга на својот Instagram профил постави слика на која е во фустан токму во актуелната боја.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мажот и го подметнува весникот под нос на жената:
-Прочитај ја оваа статија за рибите, мила.
-Зошто?
-Од нив би можела да научиш како се молчи.
-Прво ти од нив научи како се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1527.- Во Фиренца умре Николо Макијавели,...
1933.- Во Архангелское, кај Москва, умре Клара...
1936.- По повод организираниот штрајк на...
1963.- САД и Советскиот Сојуз постигнаа спогодба...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби