Покажете ги своите недостатоци на совршен начин

Голем број жени ја губат својата самодоверба кога станува збор за изгледот на нивното тело.

Во време кога стриите и целулитот се двата непобедливи непријатели на женското тело Instagram уметничката Сара Шакел откри како да ги претвориме овие недостатоци во нешто убаво.


Станува збор за еден вид уметност која ја применила за да ги трансформира ужасните стрии во преубави линии кои му даваат специјален изглед на телото.

Стриите кои се налепени со златен прав, кристален сјај и сина боја, која наликува на галаксија, излегле одлично како резултат на имагинацијата на Сара.

Сара вели дека на почетокот била исплашена да ги постира фотографиите на својот Instagram профил. Причината за тоа  ја наоѓа во своето родно место Пакистан, каде зборувањето за вакви работи е невообичаено.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби