Работи кои само вистинските мажи можат да ги направат

Долго се верувало дека кога момчето ќе наполни 18 години станува маж. Добивањето на универзитетска диплома, возачката дозвола и слично, се само дел од работите кои го означуваат периодот кога момчето прераснува во маж.

Сепак, треба нешто повеќе за да бидете вистински мажи...

1. Се грижите за себе на вистинскиот начин

Тука не станува збор за поминување часови и часови на вежбање, туку сфаќате дека секој човек се раѓа  со несовршено тело. Со текот на времето вежбате онолку колку што ви е потребно за да изгледате убаво самите на себе,а  не за другите или ја прифаќате онаа фигура во која се чувствувате најудобно. Вистинскиот маж го прифаќа своето тело и работи на него онолку колку што е доволно за да го одржува.2.  Кога ќе го разберете вистинското значење на „Те сакам“

Речиси секому му е лесно да ги изговори зборовите „Те сакам“, но само вистинскиот маж го разбира значењето на овие зборови. Вистинскиот маж ги изговара овие зборови кога ќе биде убеден дека е заљубен во спротивниот пол, а не само за да придобие привремено внимание.

3. Кога конструктивно ќе ги изразувате своите чувства

Мажите можат да покажат емоции, но не секогаш го прават тоа конструктивно - некои го покажуваат преку гнев, други сосема затворени, а неколку ќе пролеат солзи за да изразат несреќа за дадена ситуација. Вистинскиот човек знае како не само да ги канализира своите емоции, туку да ги изрази на начин што е корисен за себе и за другите околу него.

4. Кога внимавате на саканата

Вистинскиот маж е оној кој заборавил на играта „бркање женски“ и „средба за една ноќ“. Вистинскиот маж ја третира со достоинство саканата и и оддава почит. Многу често, тој сфаќа дека тајната за среќен живот е романтична и среќна врска.5.  Созревате заедно со годините

Секој човек расте, но не секој созрева заедно со годините.
Најлесниот начин да проверите дали момчето прераснало во маж е да го погледнете неговото однесување, начинот и стилот на неговото зборување и стилот на облекување.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што му вели бананата на вибраторот?
- Што се тресеш па ти?! Мене ќе ме изеде!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1503.- Роден е францускиот астролог Мишел де...
1546.- Роден е данскиот астроном Тихо Брахе, кој...
1788.- Умре германскиот композитор, чембалист и...
1799. - Умре Џорџ Вашингтон, американски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби