Три најсекси хороскопски знаци

Секој го чита својот хороскоп, без разлика дали ќе признаете или не. Некои хороскопски знаци се посилни, а некои посекси.

Денеска ќе се задржиме на 3-те знаци кои се најатрактивни од вкупно 12-те во зодијакот.

1. Шкорпија

Овој знак важи за еден од најпривлечните и најсекси во Зодијакот. Доколку некогаш сте биле во врска со припадниците на овој хороскопски знак сигурно сте забележале дека постои некој посебен начин на кој тие постојано се атрактивни и привлечни. Доколку сакате да им го привлечете вниманието, да оставите впечаток и да бидете забавни во креветот, носете парче црна облека, импровизирајте со нешто ново и бидете секогаш иновативни кога станува збор за сексот.

2. Лав

Лавот е вториот најсекси знак на оваа листа. Она што лавовите можат да го направат за вас е да ве стават во центарот на нивниот свет доколку им се допаднете. Според многумина,  овој хороскопски знак  поседува најсекси насмевка и тоа е она кое што ве носи во нивниот кревет. Kе го придобиете овој знак доколку носите многу накит и сте најгласни во друштвото.

3. Рак

Последен на оваа Топ 3 листа е најемотивниот хороскопски знак, а тоа е ракот. Ова е истовремено и најромантичниот знак, па немојте да бидете изненадени доколку го запамети денот кога сте се сретнале, денот кога сте започнале сериозна врска, денот кога сте го направиле заеднички сендвичот за појадок, па дури и денот кога сте си намигнале кога сте се сретнале на улица. Сакате да имате секс со овој зодијачки знак? Зборувајте за домот, семејството, плачете пред нив... Тие тоа го сакаат, па лесно ќе ги однесете во кревет на овој начин. Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби