Златна креација за златната девојка Бијонсе

Пејачката Бијонсе Ноулс знае како да биде забележана без разлика на тоа дали го привлекува вниманието со својот глас или пак со својата појава.

Овој пат сите очи се свртени кон неа поради волуменозниот златено – жолт фустан, креација на Falguni Shane Peacock. Станува збор за раскошно парче облека кое го носеше за време на 2018 Wearable Art Gala вечерта. Екстравагантниот изглед го надополни со предимензионирани златни обетки од Жан Пол Готје и високи потпетици со потписот на Џими Чу.

Она што најмногу плени кај оваа тоалета несомнено е впечатливата „опашка“ или подобро кажано долниот дел од креацијата, кој многу наликува на огромна златна стуткана хартија.

Овој рачно изработен фустан создава илузија на гола силуета, уште една причина повеќе поради која Бијонсе изгледа провокативно, но во суштина не открива ништо повеќе од потребното.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби