Хороскопски знак кој доживотно ќе ви префрла ако еднаш му погрешите

Секој знак од Зодијакот реагира на различен начин на направената грешка од свој близок. Бегајте од скорпиите доколку им погрешите бидејќи кај нив секоја грешка скапо се плаќа, додека личностите во знакот рак потполно ќе ве разберат и ќе преминат преку неа.
Сепак, постои еден знак кој се издвојува од останатите и реагира на поинаков начин.

БИК

Биковите се реалисти и сакаат конкретни работи. Никогаш не се задоволуваат со полуисполнети ветувања, слатки илузии и не дозволуваат нивните соништа да останат неостварени.

Сите нивни обиди се однапред добро осмислени, а за сомнителните зделки кај нив нема место. Ја ценат секоја минута и се насочени кон корисно искористување на нивното време. Трпеливост и издржливост се нивните најдоминантни карактеристики. Доколку имате пријател во овој знак знаете колку лојални може да бидат, а лојалност бараат и од другата страна.

Иако карактерно се јаки, доколку им погрешите вашата грешка ќе ја сметаат за своја со тоа што дозволиле да бидете дел од нивниот живот. Сепак, нема да изреагираат бурно.  Моментално нема да обрнуваат внимание на неа, но за време на секоја нивна направена грешка ќе ви ја извадат низ нос вашата. Никогаш нема да ја заборават, а ќе им текне на неа дури и кога вие ќе заборавите дека сте ја направиле. Никогаш не очекувајте прошка, но не очекувајте ни дека ќе ви возвратат при првата дадена прилика.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби