4 знаци кои покажуваат дека вашиот партнер не е заљубен во вас

Да се биде вљубен е една од најубавите работи на светот, а доколку пружената љубов ви е возвратена вие веќе лебдите и во вашиот свет не е ништо поважно од оној кој е заслужен за тоа.

Сепак, во животот не е се така лесно и едноставно, во свет во кој драмите преовладуваат треба до вистината да допрете само вие самите и да се уверите дека тоа навистина е така.Сигурно познавате барем по еден случај каде после прекинатата врска со поранешниот партнер некој веднаш нашол друг, но со него бил од инает за повторно да се врати на својата вистинска љубов.

За да не западнете во таква заблуда ви укажуваме на е 4 знаци преку кои ќе дознаете дали вашиот партнер не е заљубен во вас:

Комуникација под негови услови

Само за негови потреби. Често се чувствувате неразбрано и дека не сте дообјасниле нешто, а тој упорно ви кажува дека нема време за такви комуникации кои за вас се од големо значење. Секој обид за ваше докажување завршува со огромна расправија.

Ве крие од пријателите

Потполно нормално е надвор од љубовниот живот да имате социјален. Заљубената личност нема да дочека за да ве претстави пред своите пријатели, а онаа која не е ќе смета дека нема потреба од ваше вклучување во неговите кругови.Никогаш не ве претставува како своја партнерка

Наместо тоа ве убедуваат дека се уште е рано да ве класифицираат како пар, туку треба да почекате уште некое време да видите како ќе ви оди. Ова всушност е еден од знаците дека штом налета нешто ново ќе се тргне од вас и ќе продолжи со исто темпо од ново.

Што и да направите не е доволно добро

Вие може и на глава да застанете за да го воодушевите, но нема да се исплати. Доколку не е заљубена, а е со вас, личноста често ќе биде со лошо расположение и ќе негодува на сите напори кои ги правите за него.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби