Изневерените жени развиваат посебен „радар“ за мажи

Никоја жена не сака да биде изневерена од својот партнер или сопруг, но понекогаш се случува и тоа. Интересно е што токму овој тип на жени развиваат посебно чувство на претпазливост кога станува збор за изборот на иден партнер.

Истражувањата на оваа тема покажуваат дека изневерената жена на почетокот ќе се чувствува тажно и повредено, но негативното искуство ќе и донесе „дарба“ за подобро проценување на следните партнери.

Шест до дванаесет месеци по изневерувањето, жените развиваат подобра емоционална интелигенција и самодоверба, па така полесно може да го проценат новиот партнер и своето однесување во новата врска.

Интересно е да се забележи дека од друга страна врските на мажот кој изневерувал и жените со кои изневерувал, ретко кога успеваат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби