1:0 за Меланија во модната битка со Брижит Макрон

Меланија Трамп и Брижит Макрон важат за жени со стил, но кога станува збор за модната битка во бело, Меланија е еден чекор понапред.

Првите дами на САД и Франција ги придружуваа своите мажи во дворот на Белата куќа за време на церемонијата во чест на доаѓањето на Брижит и Емануел Макрон.

Иако и двете за оваа прилика избраа бело, Мајкл Корс костумот на Меланија во комбинација сините високи потпетици и шешир, едноставно изгледаше далеку поинтересно од она што избра да го носи Брижит.

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби