НАЈПРЕСТИЖНИОТ МОДЕН НАСТАН

MET 2018: Кога религијата и модата ќе се спојат на црвениот тепих

Најважната ноќ во светот на модата, познатиот МЕТ бал што традиционално се одржува секоја година, на едно место го спои најдобриот и најлошиот моден избор на црвениот тепих.

Темата на овогодинешната вечера беше Божествени тела: Модата и католичката имагинација, што остави голем простор за различна интерпретација. За Ријана тоа значеше трансформација во женски папа, додека за Џенифер Лопез раскошен фустан со импресивен крст од Balmain.

Вечерта несомнено ја одбележаа неколку шоу бизнис дами кои не можеше да останат незабележани во морето на познати фаци, кои присуствуваа на престижниот моден настан.

Амал КлуниСопругата на холивудскиот актер, Џорџ Клуни, им покажа на присутните како изгледа во исто време да се носи гламурозен фустан, а воедно и панталони. Креацијата од британскиот дизајнер Richard Quinn беше полн погодок за црвениот тепих, па на Џорџ не му остана ништо друго освен да и го препушти центарот на вниманието на својата сакана.

РијанаПејачката од Барбадос сериозно го сфати предизвикот и дојде облечена во креација од Maison Margiela, благодарение на која се претвори во женски папа. Нејзиниот изглед беше еден од најдобрите на вечерта, со оглед на тоа совршено одговараше на зададената тема.

Блејк ЛајвлиКога станува збор за она што го носи Блејк на црвениот тепих, уште еднаш можеме да потврдиме дека актерката има беспрекорен вкус за облекување. На МЕТ балот ја видовме во гламурозен фустан од Versace за чија изработка беа потребни 600 часа. Се разбира, Лајвли со достојна почит го носеше парчето како да е самата кралица.

Ким Кардашијан

 

Кими помина низ 10-дневен детокс режим за да го подготви своето тело за златниот фустан што го носеше на балот. Таа избра златен модел со крстови од Versace и позираше сама бидејќи Каније Вест оваа година остана дома.

Што носеа дел од преостанатите ѕвезди за време на оваа модна манифестација, погледнете во прилог.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Колку МцДоналд'с девојки се потребни за да сменат сијалица?
- Две, едната да ја одврти, другата да стави помфрит!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1304.- Во Арецо е роден Францеско Петрарка, голем...
1785.- Роден е турскиот султан Махмуд Втори, кој...
1819.- Република Колумбија доби независност....
1847.- Роден е германскиот сликар и графичар...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби