„Пенис третман“ – омилен третман на холивудската елита

Холивуд е местото каде што сите се трудат да ги избришат годините од своето лице и да остават впечаток дека имаат беспрекорен младешки изглед. Токму затоа холивудската елита нема никаков проблем во испробување на најразлични третмани за подмладување сè додека се постигне саканиот ефект.

Низ годините честопати имавме можност да слушнеме за различи процедури со измет од птици, отров од змии, плацента како и отров од пчели. Изгледа дека колку е побизарен третманот, толку е поинтересен за познатите дами од А –листата.

Последното од холивудските салони за убавина е таканаречениот „пенис третман“. Иако неговото официјално име е „Холивудски EGF третман за лице“ многумина на шега го нарекуваат „пенис третман“ поради тоа што во составот на серумот што се користи има кожичката од пенисот на новороденчиња. Според истражувањата оваа состојка ја зголемува продукцијата на колаген и ја зголемува еластичноста на кожата.Во суштина, третманот има неколку фази и тоа: чистење на кожата, TCA пилинг, третирање со микро-игли, посебна маска и на крај нанесување на серум. Стем клетките и пептидите од серумот се внесуваат во кожата преку користење на специјално стапче со микро-игли. На овој начин сите активни состојки навлегуваат длабоко во слоевите кожа и го постигнуваат саканиот ефект.

По третманот, на лицето не смее да се нанесува никаква шминка во рок од 24 часа, ниту пак да се изложува на премногу висока/ ниска температура.

Дали функционира? Сандра Булок и Кејт Бланшет само едни од многуте кои велат дека да, иако Кејт признава дека понекогаш не и се допаѓа мирисот на серумот што многу ја потсетува на сперма.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби