Што е она што потајно го привлекува?

Секој маж преферира различен тип на жена. Сепак, според истражувањата повеќето припадници на машката популација потсвесно „паѓаат“ на слични нешта.

ОчиВелат дека погледот не лаже никогаш. Студиите велат дека мажите најчесто паѓаат на светли очи бидејќи ги асоцираат на младост и здравје. Следниот пат кога ќе излезете со некој што ве привлекува, потрудете се да ги истакнете.

МирисИстражувањата покажуваат дека мажите се привлечени од определен мирис кои што го имаат жените. Жената може да го возбуди мажот со фермоните кои што ги испушта, а воопшто да не биде свесна за тоа.

КосаАко сте имале во план да ја скратите косата со цел да им привлечете поголемо внимание на мажите, не правете го тоа. Според студија од 2004-та, најголемиот процент од мажите преферираат жени со долга коса. Изгледа дека жените со кратка машка фризура повеќе заплашуваат со изгледот, отколку што привлекуваат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби