ФОТО: Меган Маркл ја освојува Ирска со својот моден стил

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, деновиве заедно со својот сопруг принцот Хари е во посета на Ирска.

Поранешната холивудска актерка сериозно си ги сфати своите задолженија, а воедно и промените во стилот кои и беа наметнати откако е член на кралското семејство.

Нејзиниот прво моден избор за Ирска беше темнозелена креација од модната куќа Живанши, за веднаш потоа ја видиме во црн фустан од Емилија Викстед.

Денес, Меган Маркл е дама во сиво. Таа и принцот Хари ја посетија резиденцијата на претседателот Мајкл Хигинс, каде војвотката се појави во интересен модел од Роланд Моурет.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби