VMA ЦРВЕН ТЕПИХ

Познатите дами во своето најконтроверзно модно издание

Црвениот тепих на VMA музичките награди отсекогаш претставувал место каде што можеме да ги видиме едни од најоткачените и контроверзни модни креации.

Иако ѕвездите постојано се натпреваруваат за внимание, често знаат и да ја преминат границата на добриот вкус, па наместо впечатливо, да изгледаат смешно.

Па така и овој пат, лесно можеше да се забележи преодот од гламурозно во евтино и од секси во скандалозно. Сами проценете која од следните дами, во која категорија припаѓа.Џенифер Лопез

 

Ники Минаж

 

Рита Ора

 

Cardi B

 

Амбер Роуз

 

Кајли Џенер

 

Блејк Лајвли

 

Карли Клос

 

Блек Чајна

 

Камила Кабело

 Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Професор прашува студент по медицина:
- Колега, како ќе познаете дали некоја жена е бремена?
- Па, ќе има голем стомак и пеги по лицето.
- Аха. А јас имам ли голем...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1835.- Во Париз умре Винченцо Белини,...
1905.- Шведска ја призна независноста на...
1908.- Во Солун, во кафеаната "Бошњак-ан",...
1941.- Во Лондон, на конференцијата на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби