Фустанот на Меган подготвен за изложување пред јавноста

Венчалниот фустан на Меган Маркл несомнено е најпопуларното парче облека за оваа година.

Оригиналната венчаница, со потписот на Клер Вејт Келер од модната куќа Живанши, наскоро ќе биде изложена за јавноста во замокот Виндзор.Освен фамозниот фустан на Меган, во кралската колекција ќе се најде и идентична копија од униформата на принцот Хари, која што тој ја носеше на денот на венчавката.

Парчињата ќе бидат изложени од 28-ми октомври до 6-ти јануари 2019-та.

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Професор прашува студент по медицина:
- Колега, како ќе познаете дали некоја жена е бремена?
- Па, ќе има голем стомак и пеги по лицето.
- Аха. А јас имам ли голем...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1835.- Во Париз умре Винченцо Белини,...
1905.- Шведска ја призна независноста на...
1908.- Во Солун, во кафеаната "Бошњак-ан",...
1941.- Во Лондон, на конференцијата на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби