GQ Men of the Year Awards: Познатите дами во смели креации на црвениот тепих

Дваесет и првото издание на GQ Men of the Year наградите, кое вчера се одржа во Лондон, на едно место ги собра најголемите имиња во шоубизнисот.

Гламурот на црвениот тепих овој пат го предводеа Кејт Бекинсејл, Рози Хантингтон – Вајтли, Рита Ора и Аби Кленси.Бекинсејл ја вжешти атмосферата во цветен модел од пролетната колекција на Џулиен Мекдоналд.

По неа следеше подеднакво провокативната Аби Кленси, во креација од истиот моден креатор.

Рита Ора, е позната по тоа што секогаш сака да остави посебен впечаток со изборот на облеката што ја носи. За овој црвен тепих избра смела црна креација со потписот на Ралф и Русо.

Супер моделот Рози Хантингтон – Вајтли беше „најскромната“ од оваа модна четворка во елегантна тоалета од Версаче.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е тоа автокефална жена?
- Тоа е жена која си ги прави кејфовите во кола.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на дијабетесот
565.- Умре византискиот цар Јустинијан I ...
1263.- Умре Александар Невски, новгородски кнез,...
1533.- Шпанските освојувачи под командата на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби