Ниа Френклин е новата Мис Америка за 2019

Ниа Имани Френклин (23) е новата Мис Америка за 2019 година. Таа со титулата доби и стипендија од 50.000 долари.Настанот се одржа во „Броудвок хал“ во Атлантик Сити, Њу Џерси, САД. Свеченоста, сепак, ја засени претходната носителка на круната, Сара Мунд, која јавно ги обвини организаторите за тормозење, ограничување на слободата на говор и закани, што предизвика стоечки овации од публиката, која го проследи нејзиниот последен од како мис.

Со својата оперска изведба, како и со финалниот сет прашања и одговори, досегашната мис Њујорк ја освои публиката, но и судиите. Новата „владетелка“, која има диплома од Универзитетот на Северна Каролина, својот нов статус ќе го искористи за промоција и популаризација на уметноста.Прва придружничка е Мис Конектикат која освои стипендија од 25.000 американски долари, а втора придружничка е Мис Луизијана, чија парична награда изнесува 20.000 долари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби