Гламур во бело за 70-то доделување на Еми наградите

Скарлет Јохансон, Џесика Биел и Пенелопе Круз се трите дами во бело кои беа најдобро облечените ѕвезди на 70-то доделување на Еми наградите, кое вечера се одржа во Лос Анџелес.Jохансон ги скроти своите облини во креација од модната линија на Balmain, Џесика избра необичен геометриски модел од Ralph and Russo, додека Пенелопе му остана верна на Chanel.

Трендот на бели фустани несомнено привлече најголемо внимание, во шаренилото од фустани со потписот на познатите модни дизајнери.

Што се однесува до другите дами  кои беа дел од овој настан, сосема очекувано, некои ѕвезди импресионираа со својот изглед, додека други се уште се во потрага на вистинскиот стилист.

Како изгледаше преостанатиот дел од холивудската елита, погледнете во прилог.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби