Ангелите на Victoria's Secret во полн сјај на шоуто во Њујорк

Годинешната ревија на Ангелите ќе остане запаметена по неколку интересни моменти.

Вини Харлоу влезе во историјата како прв модел со витилиго, кој зачекорил на Victoria's Secret модното шоу, Адриана Лима го имаше последното појавување како дел од Ангелите, додека Џиџи, Бела и Кендал и повеќе од јасно се девојките кои ќе ја предводат новата генерација на супер модели по кои ќе биде препознатлив брендот.

Честа да го носи милионскиот Fantasy Bra, за кој беа потребни 2100 Сваровски дијаманти и 930 часови работа, овој пат и припадна на Елса Хоск.

Како изгледаа моделите на Victoria's Secret погледнете во прилог во нашата фотогалерија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби