Мис Филипини e новата Мис Универзум

Мис Филипини, Катриона Греј, беше избрана за Мис Универзум на синоќешниот 67. натпревар за убавина одржан во тајландскиот главен град Бангкок.

Како што јави ДПА, 24-годишната Греј е телевизиска водителка, манекенка и пејачка по потекло од Австралија.На прашањето кој е најважната лекција што ја научила во животот, убавицата одговори дека научила да биде благодарна и да се стреми кон убавина додека била наставничка во училиште каде што учеле деца од различна статусно-општествено потекло во предградие на Манила.Како втора на натпреварот заврши Тамарин Грин од Јужна Африка, а како трета Стефани Гутерес од Венецуела.

Натпреварот Мис Универзум третпат се одржа во Тајланд, кој пак, последен пат беше домаќин на ваков настан 2005 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби